Reklama
  • Czwartek, 2 marca 2017 (11:00)

    Czy mogę zwrócić bilety do opery?

Jestem miłośniczką opery i z okazji urodzin dzieci sprezentowały mi dwa bilety na spektakl. Niestety, w tym terminie, na który je kupiły, nie możemy z mężem się wybrać. Czy mogę oddać bilety i otrzymać zwrot pieniędzy? Ewa, Warszawa

To, czy będzie Pani mogła oddać bilety i odzyskać pieniądze, zależy wyłącznie od dobrej woli sprzedawcy. Zgodnie z przepisami nie ma on obowiązku zwrotu lub wymiany.

Reklama

Jeśli dzieci kupiły bilety w kasie teatru, proszę tam zadzwonić i zapytać o możliwość oddania ich. Gdyby odmówiono, radzę zapytać, czy może Pani wymienić je na bilety na to samo przedstawienie, ale grane w innym terminie, lub na nowy spektakl.

Taka sama zasada obowiązuje przy sprzedaży przez internet. Jeżeli nie uda się Pani oddać biletów sprzedawcy, można spróbować odstąpić je komuś znajomemu, nawet za niższą cenę. Wtedy odzyska Pani przynajmniej część pieniędzy.

Agnieszka Majchrzak, UOKiK

Zobacz również

  • Możemy dostać 50 proc. bonifikaty, jeśli dochód na osobę nie przekracza połowy przeciętnego wynagrodzenia. Wniosek składamy do 31 marca. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.