Reklama
  • Poniedziałek, 6 marca 2017 (13:10)

    Darmowe leki – gdzie są haczyki?

Jeśli ty lub twoi rodzice korzystacie z programu bezpłatnych leków dla seniorów, upewnijcie się, czy wiecie o tych kruczkach!

● Recepta tylko od lekarza POZ – może ją wystawić tylko internista, do którego pacjent jest zapisany w przychodni. Specjalista, np. neurolog, nie ma takich uprawnień, powinien przekazać zalecenia do wiadomości lekarza pierwszego kontaktu.

Reklama

● Ważny jest rodzaj wizyty. Receptę z symbolem „S” można otrzymać tylko podczas zwykłej wizyty – w przychodni lub domowej. Nie ma takiej możliwości, gdy pacjent trafiła do lekarza w ramach nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej.

● Nie dla każdego lek z listy jest darmowy. Jeśli nie jest zarejestrowany na chorobę, z powodu której pacjent musi go przyjmować, jest płatny, np. środek zarejestrowany na cukrzycę wspiera leczenie otyłości, lecz tylko cukrzyk otrzyma go za darmo.

100 rad

Zobacz również

  • Przestępcy nie mają skrupułów i by wyłudzić lub ukraść pieniądze, stosują niezwykle wymyślne metody. Jedną z nich jest sposób „na wnuczka” i „policjanta”, którego ofiarą padają starsi ludzie. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.