Reklama
  • Czwartek, 2 marca 2017 (14:00)

    Dla kogo Zielona Karta?

Jako właściciel samochodu, który jeździ po krajowych drogach, musisz mieć wykupione ubezpieczenie OC. Jest ono niezbędne również wtedy, gdy wyjeżdżasz za granicę – ale nie w każdym kraju polskie OC jest wystarczającą ochroną.

Jeśli wyjeżdżasz do krajów Unii Europejskiej, a także do kilku niebędących jej członkami (m.in. do Islandii, Andory, Lichtensteinu, Norwegii, San Marino, Serbii, Szwajcarii), wystarczy ci ubezpieczenie, które już masz.

Ale wybierając się autem do Albanii, na Białoruś, do Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Iranu, Izraela, Macedonii, Maroka, Mołdawii, Rosji, Tunezji, Turcji i na Ukrainę, musisz mieć dokument zaświadczający o dodatkowej ochronie, czyli tzw. Zieloną Kartę.

Reklama

Zielona Karta to międzynarodowy certyfikat, świadczący o tym, że jako posiadacz samochodu masz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które honoruje kraj, do którego wjechałaś. Wykupisz ją np. u swojego ubezpieczyciela.

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Dzwoni Twój telefon stacjonarny – rozmówca przedstawia się jako konsultant lub konsultantka Telekomunikacji Polskiej S.A. i proponuje Ci korzystne obniżenie abonamentu. Uważaj! więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.