Reklama
  • Poniedziałek, 6 marca 2017 (13:05)

    Do kogo należy odśnieżanie?

Jak to jest, że po przeciwnej stronie ulicy służby miejskie odśnieżają chodnik, a po naszej musimy to robić sami? Mira z Koła.

Właściciele i użytkownicy wieczyści danej posesji mają obowiązek odśnieżania chodnika przylegającego do ich nieruchomości. Za zaniedbanie tego straż miejska wystawia mandat do 500 zł. Nie wolno po prostu przerzucić śniegu na jezdnię, bo grzywna za to może wynieść nawet do 1,5 tys. zł.

Miasto odpowiada za odśnieżanie, gdy między nieruchomością a chodnikiem znajduje się pas miejskiej zieleni albo gdy na chodniku są wyznaczone płatne miejsca parkingowe. Służby też odśnieżają chodnik, jeżeli na wysokości posesji umiejscowiony jest przystanek komunikacji publicznej.

Reklama

Prawdopodobnie po przeciwnej stronie ulicy jest trawnik, parking lub przystanek. Dlatego z tych miejsc śnieg usuwają służby miejskie.

Na żywo

Zobacz również

  • Prowadzę niewielką firmę. Opłacam pracownikom kurs angielskiego, bo znajomość języka obcego jest niezbędna w naszej działalności. Czy w takim przypadku wydatki z tym związane mogę zaliczyć do... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.