Reklama
  • Czwartek, 2 marca 2017 (14:00)

    Jak nie dać się oszukać przy internetowych wyprzedażach

1. Coraz chętniej korzystamy z posezonowych wyprzedaży, które organizują sklepy internetowe. Na co zwrócić uwagę, by nie stać się ofiarą wirtualnego oszustwa i nie stracić pieniędzy?

2. Przyjrzyj się uważnie internetowej stronie e-sklepu. Jeżeli jest niechlujna, są tam błędy, np. ortograficzne, to znaczy, że właścicielowi nie zależy na tym, żeby zrobić dobre wrażenie i przekonać do siebie klientów.

Reklama

Może to oznaczać, że nie będzie się również starał dbać o dobrą opinię, sprzedając pełnowartościowy towar.

3. Sprawdź dane sklepu. Nie wystarczy nazwa i adres e-mailowy. Sprzedawca ma obowiązek podać też adres siedziby firmy oraz numer telefonu. Jeśli nie znajdziesz tych informacji, lepiej zrezygnuj z zakupów.

4. Sklep musi respektować prawa konsumenta. Na jego internetowej stronie powinna się znaleźć informacja m.in. o tym, że kupujący ma prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od odebrania towaru. Sklep musi również podać jasne zasady dotyczące reklamacji. Jeśli tego nie zrobi, zachowaj czujność.

A jeżeli wymyśla własne przepisy (np. konieczność sprawdzenia jakości przesyłki przy kurierze pod groźbą nieuwzględnienia reklamacji), nie ryzykuj zakupu w tym miejscu. Za duże ryzyko wyrzucenia pieniędzy w błoto.

5. Cena towaru musi być podana, zanim dokonasz zakupu. Gdy wyświetli się informacja typu: „Cena pojawi się po złożeniu zamówienia”, bez żalu zamknij tę witrynę internetową.

6. Nie ryzykuj zakupów w e-sklepie, który nie zapewnia klientom bezpieczeństwa. Jeżeli po zalogowaniu na pasku z adresem internetowym sklepu nie pojawi się symbol zamkniętej kłódki, istnieje prawdopodobieństwo, że haker może przechwycić twoje dane i wyczyścić ci konto.

7. Jeżeli towar, który chcesz kupić, jest wyjątkowo tani, zrezygnuj. Żaden sprzedawca nie rozdaje produktów za półdarmo. Takie „wyjątkowe okazje” to najczęściej sposób na wyciągnięcie pieniędzy z twojego portfela.

Życie na gorąco

Zobacz również

  • 1. Wydawana przez NFZ karta ubezpieczenia zdrowotnego EKUZ zapewnia pokrycie kosztów leczenia w krajach Unii zgodnie z obowiązującymi w nich przepisami. A to oznacza, że niektóre z tych kosztów,... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.