Reklama
  • Piątek, 28 czerwca 2013 (11:41)

    Kto jest zwolniony z płacenia abonamentu RTV

Właśnie kończę 70 lat. Czy to prawda, że z tego tytułu nie będę już musiała opłacać abonamentu RTV? Podobno muszę zgłosić się w tej sprawie na pocztę... Stanisława z Sandomierza

Niestety, zwolnienie od opłat abonamentowych – z racji osiągnięcia przewidzianego w stosownej ustawie wieku – przysługuje dopiero osobom, które ukończyły 75 lat. Także nie została jeszcze Pani nim objęta.

Osoby uprawnione do zwolnienia (nie tylko 75-latkowie, ale również m.in.: osoby z I grupą inwalidzką lub orzeczonym znacznym stopniem niepełnosprawności, osoby całkowicie niezdolne do pracy, osoby otrzymujące świadczenie pielęgnacyjne, specjalny zasiłek opiekuńczy lub rentę socjalną z ZUS, inwalidzi wojenni i wojskowi oraz kombatanci, osoby spełniające odpowiednie kryteria dochodowe) w celu jego uzyskania powinny wypełnić i złożyć w dowolnym urzędzie pocztowym specjalne oświadczenie oraz przedstawić dokumenty potwierdzające prawo do zwolnienia.

Reklama

W przypadku osób, które ukończyły 75. rok życia dokumentem tym jest dowód osobisty. Zwolnienie przysługuje od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym powyższe oświadczenie zostało złożone.

Zdjęcie

Radzi  Jan Murecki nasz redakcyjny  prawnik /Arch. Bauer
Radzi Jan Murecki nasz redakcyjny prawnik
/Arch. Bauer
Świat Seriali
Więcej na temat:abonament | abonament rtv | opłaty | pieniądze

Zobacz również

  • Przestępcy nie mają skrupułów i by wyłudzić lub ukraść pieniądze, stosują niezwykle wymyślne metody. Jedną z nich jest sposób „na wnuczka” i „policjanta”, którego ofiarą padają starsi ludzie. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.